top of page

5 דברים שהלוואי שהייתי יודעת לפני שהתחלתי לנהל

יום אחד נחתי בתפקיד המנכ"לית. תמיד רציתי להוביל ולנהל, אבל אף אחד לא באמת הכין אותי לזה. יש לנו בראש תמיד את דמות המנהל או המנהלת, אבל מה זה אומר? האם כולנו צריכים לנהל אותו הדבר? ומה זה בכלל אומר לנהל?

היום, אחרי שעברתי כמה שנים בתפקיד ניהולי אני מבינה כמה למדתי, כמה השתניתי. בעיקר הבנתי שיש כל כך הרבה דברים שהייתי שמחה לדעת לפני, שאלות שהייתי רוצה לשאול את עצמי, תובנות שמישהו אחר הבין כבר לפני...

אז החלטתי לעשות את זה! לקחתי את מה שלמדתי ובניתי הרצאה שמתעסקת בתובנות המרכזיות שלי מהניהול. לא מדובר באמיתות (כי אני לא מאמינה שיש כאלה) אלא בתובנות סובייקטיביות שלמדתי מהדרך שלי, שחשוב לי לשתף בהן ושאני מאמינה שיכולות לעזור ולהועיל להמון אנשים שנמצאים עכשיו בתפקיד הניהולי המאתגר שלהם או לכאלו שהיו רוצים להגיע לתפקיד ניהולי מוכנים יותר.

ההרצאה מחברת בין שאלות עמוקות וגדולות שנוגעות למנהיגות, לאותנטיות ולאגו לבין דוגמאות יומיומיות וכלים שניסיתי ולמדתי בדרך.

מסלון בתל אביב לסן פרנסיסקו

הפרויקט המרכזי של הארגון שניהלתי הוא 'אנשים שבדרך כלל לא מרצים'. קונספט שמעלה על הבמה באירוע גדול כל שנה 7 אנשים שונים שמספרים מה זה להיות הם. הפרויקט נולד מתוך אמונה שסיפור אנושי טוב יכול לייצר אמפתיה ושינוי חברתי. במהלך התקופה שבה הובלתי את הארגון הגדלנו את האירוע משנה לשנה עד לאירוע שמתקיים בשני סבבים רצופים בהאנגר 11 בתל אביב, בהשתתפות של 4,000 איש.

לאחר שהבנו את הכח הגדול שיש לאירוע הזה וההשפעה שלו על אנשים וקהילות שלמות, הובלתי מהלך מרתק שבו הפכנו את האירוע ממקומי לגלובלי. בשנתיים האחרונות, הקונספט שוכפל כבר ב-5 קהילות ברחבי העולם (ביניהן ניו יורק, סן פרנסיסקו ובואנוס איירס) וישוכפל השנה ב-6 קהילות נוספות, בהשתתפות אלפי אנשים.

בהרצאה אני עוברת שלב שלב במהלך שהוביל להצלחה של הפרויקט הזה- החל מאיתור השותפים המתאימים, חידוד הצעת הערך של המוצר, בניית ההכשרה של כל הצוותים ועד החשיבות הגדולה של ההוצאה לפועל. ההרצאה מהווה הצצה מיוחדת על איך בונים סטרטאפ חברתי החל משלב הרעיון ובניית הקונספט בסלון בתל אביב ועד השכפול וה- scale  של הפרויקט בכל העולם.

על  אקסל, אינטליגנציה רגשית ושוקולד צ׳יפס

למה הפסקתי לנסות לתקן כל הזמן את החולשות שלי?

הדבר המרכזי שלמדתי במסע הקריירה שלי הוא שאם אני רוצה לממש את היכולות והשאיפות שלי, אני צריכה להבין קודם מי אני. מה החוזקות שלי, החולשות שלי, מה חשוב לי ומה מניע אותי. 

אני מאמינה שהאישי והמקצועי שלנו הם לא באמת נפרדים. אנחנו קמים לעבודה - אנחנו.

עם האישיות הייחודית שלנו. אם לא נכיר את עצמנו ונבין איך אנחנו מתרגמים את זה לחלק המקצועי ולסביבת העבודה שלנו - איך אנחנו מצפים מעצמנו להיות מסופקים ממה שאנחנו עושים? להתפתח ולגדול?

רוב האנשים שאני מדברת איתם מרגישים פער כלשהו בין האישי למקצועי, מרגישים שהם לא מביאים את עצמם לידי ביטוי כמו שהיו רוצים. וזה הגיוני לגמרי. כי רוב הזמן אנחנו לא מתעסקים בחוזקות שלנו, אלא מנסים תמיד לתקן את החולשות.

הניסיון שלי לימד אותי שחבל לבזבז את הזמן. העבודה תופסת את רוב היום שלנו וזה המון שעות שבהן אנחנו יכולים לעשות משהו שממש מתאים לנו, שיושב על החוזקות שלנו ועדיין מאתגר ומפתח אותנו. וזה לא בהכרח אומר להחליף עבודה, אלא לדייק את מה שאנחנו עושים שם. 

כל מה שאדבר עליו בהרצאה מבוסס - כמו תמיד - על הניסיון האישי שלי בצירוף של תובנות מתהליכי הליווי שאני עושה וקריאה של חומר עיוני בנושא.  

כמה דברים שאמרו:

דונה לוי, מנהלת מדיניות ציבורית

Google

יעל העבירה הרצאה למשלחת של יזמים מחו"ל במשרדים שלנו. הקבוצה שמעה רצף של הרצאות אבל כשיעל הגיעה לספר להם על העשייה שלה, נדלק להם הברק בעיניים, נפתח הדימיון והפידבקים היו בהתאם. אני לא אתפלא אם מיד אחרי זה הוקמו כמה עסקים חדשים :)

 

גלי דביר

אוצרת תוכן עבור תגלית

 

 

יעל העבירה סדנאות למשתתפי תגלית בנושא של יזמות ועשייה חברתית. יעל הרכיבה עבורנו סדנאות אינטראקטיביות מיוחדות לקבוצות שלנו והציגה את הפעילות הנהדרת שלה. הסדנאות היו מדהימות, השיגו לגמרי את המטרה והסתיימו בהנאה ענקית של המשתתפים!

דיה טולקציר

Head of global community EatWith

חיפשתי מרצה שמצד אחד תדבר בגובה העיניים ויהיה אפשר להתחבר אליה בקלות ומצד שני תחדש ותרתק את הקהל. זה בדיוק מה שקרה. כשיעל מדברת אפשר לשמוע את הלב והבטן שלה מדברים. היא רגישה לקהל ותמיד שומרת על רלוונטיות. מבחינתי לשמוע ממנה עוד ועוד.

נועה ריכב, מנהלת מוצר

Kenshoo


יצא לי כבר לשמוע מיליון שיחות על ניהול. מנהיגות.  יעל מביאה גישה שונה, ובעיקר מאוד אמיתית. בשיחה פתוחה, זורמת ומאוד כיפית, היא מפרקת תפיסות שיש לנו על הדבר האמורפי הזה, ניהול, שיש לו כל כך הרבה פנים שונות. למרות שאני מכירה אותה מיליון שנה (ואת עצמי עוד יותר), יצאתי עם תובנות גם לגבי עצמי, בתור מנהלת ובכלל.

 

שירלי באומר, מנהלת מוצר

Monday

אני ויעל עבדנו ביחד ב- ZE.ZE. אף פעם לא הבנתי איך היא מצליחה לגרום לחבורה של אנשים שלא הכירו אחד את השני לפני, עסוקים מאוד, שלא נמצאים פיזית באותו מקום לעשות דברים כל כך מטורפים ביחד. במפגש, יעל מזקקת את הטיפים והתובנות מהניסיון שלה, לא מרגעי השיא אלא דווקא מהרגעים המאתגרים, האמתיים והמעניינים באמת. למדתי המון!

אור אלתרמן - ברנע,

מייסדת מאמאזון ומנהלת פסטיבל מקומות שמורים

כשהלכתי למפגש עם יעל לא העלתי על דעתי, שמפגש כזה, לא רק יגרום לי לחשוב מחדש על מה זה ניהול פרויקטים אלא יגרום לי לחשוב מחדש על כל הדרך בה אני מנהלת את חיי. בנדיבות רגשית נדירה, חדות לשון והמון ניסיון יעל היא בת אדם נדיר ללמוד ממנה.

!דברו איתי

zelnikyael@gmail.com  |  Tel: 054-7366446

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Success! Message received.

bottom of page